26-03-18

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonała okazja, żeby przypomnieć Dzieciom, jak ważne jest dbanie o ząbki, dlatego też 20 marca 2018 roku Przedszkolaki z grupy Biedronek uczestniczyły w zajęciach o tej tematyce. Rozmawiały m. in. o tym, co szkodzi naszym zębom oraz skąd się bierze próchnica. Ćwiczyły też prawidłowe ruchy szczoteczką podczas ich mycia. Podczas zajęć nie mogło również zabraknąć piosenki pt. „Myj zęby”, którą Dzieci często nucą podczas codziennego mycia zębów w Przedszkolu. Dbałość o higienę jamy ustnej jest ważna od najmłodszych lat, dlatego staramy się wpajać dzieciom konieczność dokładnego i codziennego mycia zębów.

15-02-18

Rekrutacja

Serdecznie zapraszamy Rodziców Dzieci w wieku 2,5-6 lat do udziału w rekrutacji do naszej Dwujęzycznej Placówki na rok szkolny 2018/2019.

 

W roku szkolnym 2018/2019 w naszym Przedszkolu będą funkcjonować 3 dwujęzyczne oddziały przedszkolne, w tym jeden oddział „zerowy”, w którym realizowane będzie obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

 

Struktura Przedszkola w roku szkolnym 2017/2018:

BIEDRONECZKI – Dzieci w wieku 2.5 – 3 lata (15-18 Dzieci w grupie)

MOTYLKI – Dzieci w wieku 4 – 5 lat (15-18 Dzieci w grupie)

PSZCZÓŁKI – Dzieci w wieku 6 lat - „zerówka” (15-18 Dzieci w grupie)

 

Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2018/2019:

język angielski, język rosyjski, zumba, rytmika, gimnastyka korekcyjna, zajęcia teatralne, judo, szachy, arteterapia, pierwsza pomoc przedmedyczna

 

Planowane specjalistyczne zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2018/2019: terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, psychologiczna - wczesne wspomaganie rozwoju, terapia dziecka z orzeczeniem lub opinią poradni psychologiczno-pedagogicznych. Zajęcia te prowadzą specjaliści (p. Małgorzata Hryszko – psycholog; p. Joanna Kulikowska Jopich – logopeda; p. Katarzyna Sznajder Grześ – pedagog specjalny.

 

Planowana wysokość czesnego w roku szkolnym 2018/2019 - 480 zł, całodniowe wyżywienie 8 zł . W opłacie czesnego mieści się pokrycie kosztów związanych z zajęciami dodatkowymi, zakupem podręczników do realizacji podstawy programowej i do nauki j. angielskiego, ubezpieczenie Dzieci, wycieczki, teatrzyki, festyny itd. 

Przedszkole jest czynne w godz. 6.30 – 18.00, od poniedziałku do piątku, przez cały rok, z krótką przerwą wakacyjną (3-4 dniową w sierpniu).


Harmonogram Rekrutacji do Przedszkola w roku 2018/2019:

  1. Karty Zapisu Dziecka są przyjmowane według kolejności zgłoszeń.
  2. Dzieci są zakwalifikowane do przedszkola po podjęciu pozytywnej decyzji przez Dyrektora.
  3. O przyjęciu dziecka do Placówki zawiadamia Rodziców Dyrektor Przedszkola w możliwie najkrótszym terminie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Dyrektorem Przedszkola.

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU – 6 marca 2018 r. (wtorek)

 

Uwaga Rodzice!

Do 28.02.2018r. przyjmujemy deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym 2018/2019.

Wszystkie dokumenty są do pobrania w przedszkolu u dyrektora.

27-11-17

Dzień Pluszowego Misia

Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś! W naszym Przedszkolu dnia 24.11.2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każde Dziecko do Przedszkola przyniosło swojego ulubionego pluszaka, by móc go przedstawić swoim koleżankom i kolegom. Na piżamowej imprezie Dzieci tańczyły ze swoimi misiami a także wesoło się bawiły. Największe emocje wśród dzieci wywołała znana i lubiana zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Nie zabrakło też misiowej bajki. Dzieci miały nie lada frajdę z zabaw ze swoimi misiami. Grupy starsze ozdabiały również papierowe misie, zaś młodsza grupa wykonała pracę plastyczną „Kawowe misie”. To był wesoły, kolorowy dzień.

18-11-17

Wojsko u Piotrusia Pana

Baczność! W dwuszeregu zbiórka! - wykonania takiej komendy dnia 16.11.2017r. uczyły się Dzieci w naszym przedszkolu. Odwiedzili nas bardzo ważni goście - żołnierze z jednostki wojskowej w Białymstoku. Opowiedzieli oni o swojej pracy, czym się zajmują a następnie każdy Przedszkolak przeszedł wojskowe szkolenie - pokonywał tor przeszkód i uczył się wykonywania komend. Niektóre z nich miały również okazję wcielić się w rolę dowódcy. Dużym zainteresowaniem wśród Dzieci cieszyły się przedmioty przyniesione przez naszych Gości. Z wielką chęcią przymierzały one i dotykały wojskowe gadżety. Przedszkolaki miały okazję m.in. popatrzeć przez lornetkę, przymierzyć hełm, maskę przeciwgazową, ubrać się w kamizelkę kuloodporną czy też dotknąć kaburę od prawdziwego pistoletu! Na koniec spotkania dzieci ze starszych grup wykonywały na kartkach papieru pagony - element munduru żołnierza, który określa m. in. stopień wojskowy. Zajęcia wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie. Goście wywarli pozytywne wrażenie na przedszkolakach i zafundowali im wielką frajdę. Składamy im serdeczne podziękowania i życzymy samych zaszczytnych chwil w służbie Ojczyźnie.

07-11-17

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 06.11.2017r. w naszym Przedszkolu miała miejsce uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci wystąpiły przed publicznością prezentując piosenki i wiersze (zarówno w języku polskim, jak i angielskim), których uczyły się pod kierunkiem nauczycielek. Występując na scenie wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Po części artystycznej Dzieci złożyły przysięgę powtarzając słowo „Przyrzekamy”. Następnie Pani dyrektor Agnieszka Hanusewicz dokonała aktu pasowania na Przedszkolaka „czarodziejską kredką”. Dzieci otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy. Każdy nowo pasowany Przedszkolak pozostawił również swój odcisk palca w pamiątkowej Wielkiej Księdze Przedszkolaków. Rodzice Dzieci także musieli przejść pewien „test”. Mieli za zadanie pokazywać piosenkę „Head, shoulders, knees & toes”, która, żeby nie było tak łatwo, z każdą zwrotką robiła się coraz szybsza. Następnie rodzice otrzymali w kubeczkach napoje, które mieli wypić z uśmiechem. Podano im sok z cytryny, przez co nie zrobienie „kwaśnej miny” było trudne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Był to ważny i niezapomniany dzień dla Dzieci. Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem.